Uživatelské menu
Bleskovky
Zápasy
Minitabulka PL
| Z | B | ||
| 5. | Newcastle | 38 | 65 |
| 6. | Chelsea | 38 | 64 |
| 7. | Everton | 38 | 56 |
| 8. | Liverpool | 38 | 52 |
| 9. | Fulham |
38 | 52 |
Kompletní tabulka zde.
Střelci
| PL | FAC | LC | ||
| Jelavić | 9 | 2 |
11 | |
| Anichebe | 4 | 1 | 5 | |
| Baines | 4 | 1 |
5 | |
| Fellaini | 3 | 1 | 1 | 5 |
| Osman | 5 | 5 |
||
| Pienaar | 4 | 4 | ||
| Drenthe | 3 | 1 |
4 | |
| Stracq. | 1 | 2 |
3 | |
| Vellios | 3 | 3 | ||
| Cahill | 2 | 1 |
3 | |
| Jagielka | 2 | 2 | ||
| Rodwell | 2 | 2 |
||
| Arteta | 1 | 1 |
2 | |
| Saha | 1 | 1 | 2 | |
| Heitinga | 1 | 1 |
2 | |
| Gueye | 1 | 1 | ||
| Howard | 1 | 1 | ||
| Gibson | 1 |
1 | ||
| Neville | 1 | 1 | ||
| vlastní | 2 | 1 | 3 |
28. Victor Anichebe
![]() |
Narozen: 23.4.1988, Lagos, Nigérie Výška: 191 cm Váha: 77 kg Post: Útočník V EFC od: Odchovanec |
Anichebe je sice rodákem z Nigérie ale když mu byl jeden rok, jeho rodiče se rozhodli, že půjdou za lepším životem a jejich novým domovem se stal Liverpool. Rodiče se ho odmala snažili vést ke sportu a Victor si v Anglii pochopitelně nejvíc oblíbil fotbal. Už jako malý kluk patřil v akademii Evertonu k nejlepším. Mnozí míní, že Anichebe bude pokračovat v tradici slavných a úspěšných středních útočníků, kteří z naší akademie vzešli. Svůj premiérový zápas za rezervní tým si Victor odbyl v 15 letech. O dva roky později, na konci ledna 2006 nastoupil poprvé za první tým. Bylo to v posledních minutách 4. kola anglického poháru proti Chelsea.
Duben toho roku byl pro Anichebeho ve znamení podpisu první profesionální smlouvy. Květen zase přinesl ocenění pro hráče roku rezervního týmu. Krátce poté už se dočkal i první branky v Premiership. Potom už se na prvoligovém hřišti objevoval stále častěji. Týmu pomohl i několika trefami. Sezona 2007/08 a v ní start v poháru UEFA. Anichebe se stal vůbec nejlepším týmovým střelcem v tomto poháru. Celkem se trefil po jednom gólu do sítě Metalistu Charkiv, Larissy, Norimberku a Brannu. Povedenou sezonu zakončil ziskem ocenění pro nejlepšíhomladého hráče roku.
Následující sezona nebyla ani z poloviny tak úspěšná. za celou sezonu vstřelil pouhou jedinou branku, navíc si na svou stranu nepřiklonil ani fanoušky. Když byl totiž v zimě jediným zdravým útočníkem, místo snahy, většinou předvedl jen laxní hru. Sezona pro Anichebeho skončila již v únoru, kdy jej ze hry vyřadilo zranění kolenního vazu. Do akce se vrátil až na začátku kalendářního roku 2010. Po menší ohranosti na něm dlouhá pauza nebyla vůbec znát, naopak. Moyes začal Vica stavět na pravý ofenzivní post v záloze, což Nigerijcovi velmi prospělo.
Ovšem během sezóny 2010/11 nadšení opadlo, Anichebe pokračoval ve své tristní gólové bilanci, přišla zranění, podprůměrné výkony v útoku. I tak se s ním v Evertonu počítá, jak potvrzuje nová smlouva, kterou podepsal v zimě.



