Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

1.02. - Bolasieho neočakávaný návrat z hosťovania strieda jeho ešte neočakávanejší odchod. Večerné hodiny Deadline Day strávil reprezentant Konžskej demokratickej republiky v Bruseli, kde podstúpil zdravotnú prehliadky a doladil podmienky už dnes piateho hosťovania. Zatiaľ nie je jasné, či najúspešnejší belgický klub bude platiť plnú výšku Bolasieho platu. Každopádne, aby 25 miliónová posila vysedávala na tribúne je neprípustné. Pred Africkým pohárom má teda krídelník možnosť predviesť svoje schopnosti v drese Anderlechtu v Jupiler Pro League.

1.02. - Beni Baningime, objav minulej sezóny, ktorý odohral 12 zápasov počas jednej z najťažších sezón, putuje do druholigového Wiganu. Tam ako sa zdá, strieda Connollyho, ktorý nepresvedčil do takej miery, aby sa stal stavebným kameňom základnej zostavy. Po nedávnom zranení potrebuje 20 ročný stredopoliar pravidelne hrávať a dúfa, že práve týmto hosťovaním sa dostane bližšie k plánom Marca Silvu. Wigan je aktuálne 4 body pred pásmom zostupu z Championship.

31.01. - Callum Connolly na deadline day, podobne ako Cuco Martina, mení svojho krátkodobého zamestnávateľa. Ročné hosťovanie vo Wigane Atheltic bolo predčasne ukončené a zvyšok sezóny bude Joeovi Williamsovi robiť spoločnosť na University of Bolton Stadium, ďalšiemu odchovancovi z radov Toffees. Za Wigan si v prvej polovici sezóny pripísal participáciu na 19 zápasoch, avšak v poslednom období len zohrieval lavičku náhradníkov. Minulú sezónu hájil farby Ipswichu Town, kde pravidelne patril do základnej jedenástky.

Everton - Manchester City 0:2

Everton nezůstal nic dlužen své pověsti a opět inkasoval po standardní situaci. Když se k tomu potom připočte prachbídná bilance s elitními týmy anglické ligy, prohra s Manchesterem City v předehrávce 27. kola vlastně ani nepřekvapuje.

Domácí se postavili k úvodnímu výkopu ve značně pozměněné sestavě. Oproti sobotnímu neúspěšnému duelu s Wolverhamptonem vypadla ze základní jedenáctky pětice Coleman, Baines, Sigurdsson, Richarlison a Tosun, kterou nahradila jiný pětice v obsazení Kenny, Digne, Gueye, Bernard a Calvert-Lewin. Manažer Marco Silva přitom zůstal věrný svému oblíbenému rozestavení 4-3-3 bez klasického tvůrce hry. Kapitánskou pásku navlékl na ruku dvacetiletý Tom Davies.

City se nijak neostýchalo a už od prvních minut se hnalo za úvodní brankou. Zpoza šestnáctky pálil těsně vedle Sané, po Pickfordově chybném výběhu hlavičkoval rovněž vedle Laporte a sérii šancí úřadujícího mistra završil v 18. minutě Gündogan střelou zblízka do břevna.

Posléze se do utkání začal aktivně zapojovat i Everton, dobrou bojovností a kombinačními akcemi se dostával na dostřel branky Edersona, byl to však paradoxně hostující Walker, jenž mohl posunout Toffees do vedení. Jeho hlavička plynoucí ze souboje s Bernardem po Walcottově centru neměla daleko od překonání vlastního gólmana.

Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou k poločasové přestávce za bezbrankového stavu, domácí si na sebe opět upletli bič v podobě trestného kopu, který sudí Pawson správně nařídil po netaktickém faulu Gueyeho. K míči se ve 47. minutě postavil David Silva a přesným centrem našel nehlídaného Laporteho, přičemž při bránění chybovali Zouma a Gomes - 0:1.

Everton pokračoval v nadějném pozičním výkonu rovněž ve druhém poločase, svou hru si nikterak nekomplikoval a díky energickému představení s efektivním presinkem mu nedělalo potíže se přizpůsobit tempu zápasu, či ho dokonce příležitostně diktovat. Nicméně na rozdíl od soupeře si nevytvářel gólové šance, i když na druhou stranu City své příležitosti, jmenovitě pak Agüero a Sterling, nedokázalo přetavit v branku, takže se o hubené vítězství strachovalo až téměř do závěrečného hvizdu, než v 97. minutě přidal pojistku na triumfu střídající Jesus, který využil okna v otevřené obraně Evertonu - 0:2. Ofenziva Citizens je holt mnohem kvalitnější než ta Toffeees.

Manchester City se zásluhou zisku tří bodů posunul do čele tabulky, Everton na něho ztrácí 29 bodů a zůstává na devátém místě.

Branky: 45+2. Aymeric Laporte, 90+7. Gabriel Jesus

ŽK: 82. Kurt Zouma - 73. Fernandinho

Everton: Jordan Pickford, Lucas Digne, Kurt Zouma, Michael Keane, Jonjoe Kenny, Idrissa Gueye, Bernard (73. Richarlison), André Gomes (63. Gylfi Sigurdsson), Tom Davies, Dominic Calvert-Lewin, Theo Walcott (80. Cenk Tosun)

Manchester City: Ederson, Nicolás Otamendi, Kyle Walker, Aymeric Laporte, John Stones, David Silva (89. Kevin De Bruyne), Bernardo Silva, Fernandinho, İlkay Gündogan, Sergio Agüero (80. Gabriel Jesus), Leroy Sané (59. Raheem Sterling)

Rozhodčí: Craig Pawson

Diváci: 39 322