Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

8.01. - Marcel Brands bol zaradený medzi členov rady predstavenstva. Oznámila to dnes na Annual General Meeting naša CEO, Denise Barrett-Baxendale. Zároveň podotkla, že tento krok povedie k väčšej dôležitosti a stálosti pozície DoF v štruktúrach klubu.8.01. - Everton pojede ve čtvrtém kole Anglického poháru na Millwall. Tak rozhodl včerejší los. Derby Tima Cahilla se odehraje v sobotu 26. ledna od 18:30.4.01. - Shayne Lavery, univerzálny 20 ročný útočník schopný nástupiť aj v zálohe, odchádza na polročné hosťovanie do druhej škótskej ligy, kde posilní Falkirk FC. Hráč výberu Evertonu do 23 rokov má za sebou niekoľko mládežníckych reprezentačných štartov za rodné Severné Írsko a v máji tohoto roka si dokonca pripísal jeden seniorský zápas.

Zápasy

Následující:
Southampton (v)
19. 1. 16:00
PL – 23. kolo

Poslední:
Bournemouth (d)
13. 1. 15:15
PL – 22. kolo 2:0

Tabulka

Premier League
Z S B
9. Wolves
21 23:25 29
10. WHU
21 29:32 28
11. Everton 21 31:31 27
12. B'mouth 21 31:40 27
13. Brighton 21 24:29 26

Hráčské statistiky

Branky

PL LP FAC
Richarlison 9 9
Sigurdsson 8 1 9
Calvert-Lewin 4 2 6
Walcott 3 1 4
Digne 3 3
Tosun 2 2
Bernard 1 1
Coleman 1 1
Mina 1 1
Keane 1 1
Lookman 1 1
Zouma 1 1

Asistence

PL LP FAC
Bernard 4 4
Digne 3 1 4
Sigurdsson 3 3
Calvert-Lewin 1 1 2
Keane 2 2
Lookman 2 2
Tosun 2 2
Walcott 2 2
Baines 1 1
Davies 1 1
Gomes 1 1
Kenny 1 1
Niasse 1 1
Richarlison 1 1
Sandro 1 1
Schneiderlin 1 1
Zouma 1 1
Kategorie: Novinky

Přestupová zima 2019

S novým rokem 2019 se opět roztočí přestupový kolotoč, tentokrát na celý měsíc leden. A přestože sportovní ředitel Marcel Brands v rozhovoru nastínil, že není fanouškem přestupů v zimě, hráčské změny stoprocentně nevyloučil.


Everton loni v lednu koupil křídelníka Thea Walcotta a útočníka Cenka Tosuna dohromady za 50 milionů liber a rovněž získal na hostování stopera Eliquima Mangalu. Podle Brandse se podobné posilování nyní konat nebude: "Už v Nizozemsku, kde je navíc zimní přestávka, jsem v zimě neuzavíral příliš přestupů. Přivádět nové hráče uprostřed sezóny je komplikované, statisticky převládají nepovedené podpisy. Zde v Anglie je to ještě komplikovanější, protože se hraje bez přestávky týden co týden. V zimě nakupuji pouze výjimečně, jenom pokud je to opravdu potřebné.

V létě jsme utratili mnoho peněz (80 milionů liber) a také v minulosti klub hodně investoval. Mojí zodpovědností není jenom přivádět hráče, ale také se starat o finanční situaci. Tím myslím platy, přestupové částky, akademii a měl bych rovněž obstarat nějaké příjmy.

Cílem je tak nenakupovat v lednu.

Není tajemstvím, že Kieran Dowell a Mason Holgate potřebují hrát, aby se rozvíjel jejich velký potenciál. S oběma jsem mluvil. Jestliže přijde správná nabídka na hostování, potom ji zvážíme.

Co se týče ostatních hráčů, neplánujeme žádné jiné odchody. Bez Kierana a Masona budeme mít kádr s 25 hráči. Zápasový program je nyní velmi nahuštěný, navíc určitě přijdou zranění. Nikdy nevíte, co se může stát, takže musíme být opatrní.

Pokud však přijde zajímává nabídka na prodej, rozhodně ji zvážíme a následně rozhodneme, zda budeme, či nebudeme prodávat. Cílem ale je neprodávat a nenakupovat v lednu.

Vím, že fanoušci si přejí útočníka schopného nastřílet 20 branek v sezóně. Na druhou stranu podívejte se mezi nejlepší ligové střelce, naleznete mezi nimi Richarlisona s devíti brankami a Sigurdssona s osmi. Důležité je, aby i další ofenzivní fotbalisté stříleli branky. Takový Liverpool není pouze o Salahovi. O branky se starají Salah, Mané, Firmino a dále Shaqiri, Sturridge a Origi. Všechny týmy v elitní šestce se chlubí několika hráči schopnými střílet branky.

Zároveň jsme ale velmi, velmi šťastným klubem, že máme tři skvělé 21leté talenty – Richarlisona, Ademolu Lookmana a Dominica Calverta-Lewina.

Když přivedeme velké jméno do útoku, máme potom odepsat jednoho z nich? Mým úkolem je ochraňovat tyto chlapce, disponují obrovským potenciálem a budoucností.

Ademola během půl roku v Bundeslize dokázal, že umí střílet góly. Skóroval šestkrát v 11 zápasech. Dominic se už gólově prosazuje v Premier League. Pochopitelně ale ještě potřebují čas a naši důvěru, aby naplnili svůj potenciál. Nechci je nákupem nového hráče odepsat, to by mě mrzelo. Každý nám závidí, jaké máme talenty.

S Gomesem si po konci ledna sedneme a promluvíme si. Jeho hostování bez klauzule trvá do konce ročníku. Klíčové je, aby hráč chtěl přestoupit do Evertonu. Pokud projeví zájem, pak je na mně, abych vše dojednal."


Příchody

-

Odchody

Kieran Dowell (Sheffield United – hostování do konce sezóny)
Mason Holgate (West Bromwich Albion – hostování do konce sezóny)
Shayne Lavery (Falkirk FC – hostování do konce sezóny)

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!