Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

1.02. - Bolasieho neočakávaný návrat z hosťovania strieda jeho ešte neočakávanejší odchod. Večerné hodiny Deadline Day strávil reprezentant Konžskej demokratickej republiky v Bruseli, kde podstúpil zdravotnú prehliadky a doladil podmienky už dnes piateho hosťovania. Zatiaľ nie je jasné, či najúspešnejší belgický klub bude platiť plnú výšku Bolasieho platu. Každopádne, aby 25 miliónová posila vysedávala na tribúne je neprípustné. Pred Africkým pohárom má teda krídelník možnosť predviesť svoje schopnosti v drese Anderlechtu v Jupiler Pro League.

1.02. - Beni Baningime, objav minulej sezóny, ktorý odohral 12 zápasov počas jednej z najťažších sezón, putuje do druholigového Wiganu. Tam ako sa zdá, strieda Connollyho, ktorý nepresvedčil do takej miery, aby sa stal stavebným kameňom základnej zostavy. Po nedávnom zranení potrebuje 20 ročný stredopoliar pravidelne hrávať a dúfa, že práve týmto hosťovaním sa dostane bližšie k plánom Marca Silvu. Wigan je aktuálne 4 body pred pásmom zostupu z Championship.

31.01. - Callum Connolly na deadline day, podobne ako Cuco Martina, mení svojho krátkodobého zamestnávateľa. Ročné hosťovanie vo Wigane Atheltic bolo predčasne ukončené a zvyšok sezóny bude Joeovi Williamsovi robiť spoločnosť na University of Bolton Stadium, ďalšiemu odchovancovi z radov Toffees. Za Wigan si v prvej polovici sezóny pripísal participáciu na 19 zápasoch, avšak v poslednom období len zohrieval lavičku náhradníkov. Minulú sezónu hájil farby Ipswichu Town, kde pravidelne patril do základnej jedenástky.

LC: Everton - Southampton 1:2 po pen.

Ani 23 let bez trofeje zjevně není dostatečně dlouhá doba na to, aby Everton bral Ligový pohár s větší vážností, a tak se s ním i letos loučí už v jednom z úvodních kol poté, co opět nechal odpočívat většinu důležitých hráčů. Se Saints vypadl po pokutových kopech.

Manažer Marco Silva se oproti sobotnímu ligovému a vítěznému duelu s Fulhamem rozhodl provést hned sedm změn v základní sestavě. Pickforda nahradil v brance Stekelenburg, Digneho na levém beku Baines, Ganu ve středu pole Schneiderlin a dále na hřiště vyběhla kompletně nová ofenzivní čtyřka. Místo Calverta-Lewina, Sigurdssona, Walcotta a Richarlisona dostali šanci Tosun, Dowell, Bernard a Lookman, přičemž poslední dva nastoupili v této sezóně v základní sestavě poprvé a Dowell pouze podruhé.

V úvodu utkání hrozili hlavně hosté, Stekelenburg zasahoval proti pokusu útočníka Dannyho Ingse z úhlu. Toffees se dostali do zápasu až po čtvrthodině, v útoku vymýšleli akce zejména aktivní Bernard a Lookman. Byl to právě Ademola Lookman, který se ve 29. minutě dostal do nadějné střelecké pozice, skóre se však neměnilo.

Everton svou aktivitu nedokázal přetavit v branku, co víc, v závěru poločasu inkasoval. Nejprve po nedorozumění Kennyho se Schneiderlin hostující Redmond orazítkoval tyč, aby tentýž hráč našel v 44. minutě ve vápně volného Ingse, jenž měl trestuhodně dostatek času na to, aby si zpracoval míč a tečovaným pokusem nachytal Stekelenburga v nedbalkách - 0:1.

Marco Silva reagoval o poločasové přestávce na vývoj střetnutí střídáním a změnou rozestavení. V kabině zůstal ofenzivní záložník Dowell, jemuž se první poločas příliš nepovedl, a na hřiště vyběhl Oumar Niasse. Senegalec se postavil do útoku vedle Tosuna.

Kýžené vyrovnání se ale dlouho nedostavovalo, Lookmanovu další šanci zneškodnil brankař Gunn. Southampton hrál dobře a svého soupeře do většího tlaku nepouštěl. Navíc rovněž usiloval o druhou branku, obrana Evertonu a Stekelenburg museli zůstávat ostražití.

S blížícím koncem Silva poslal do hry Richarlisona a Walcotta, kteří zastoupili Lookmana a Schneiderlina. A nakonec střídající hráči zařídili vyrovnání. Niasse v 86. minutě vyhrál ve středu hřiště souboj o míč a následně přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Walcotta, který v zakončení zachoval chladnou hlavu - 1:1.

Do závěrečného hvizdu mohli ještě dokonat obrat Keane a Tosun, ani jeden ale své příležitosti nedotáhli do úspěšného konce, a tak o postupujícím do 4. kola rozhodli pokutové kopy, v nichž byl úspěšnější Southampton.