Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

2.10. - Tým do 23 let pokračuje v krasojízdě. Po domácím vítězství nad West Hamem 2:1 zůstává první. Branky: Feeney, Sambu z penalty. Sestava: Hilton - Charsley, Galloway, Markelo, Browning - Foulds, Bowler, Aldeniran - Sambu, Evans, Broadhead.

23.09. - Tým do 23 let pokračuje ve vynikajícím startu do sezóny. Vrstevníkům z Tottenhamu nastřílel šest branek a žádnou neinkasoval. Střelci: Browning (kapitán), Hornby, Evans, Sambu z penalty, Bowler a Marsh si dal vlastence. Sestava: Hilton - Charsley, Galloway, Adeniran, Browning - Foulds, Dowell, Markelo, Hornby - Evans, Broadhead. Everton po odehrání šesti kol vede tabulku.

18.09. - Největší část z respondentů (36 %) ankety zde na webu je z šesti letních posil nejvíce nadšena z příchodu Brazilce Richarlisona. Kompletní výsledky ankety naleznete zde.

LC: Everton - Southampton 1:2 po pen.

Ani 23 let bez trofeje zjevně není dostatečně dlouhá doba na to, aby Everton bral Ligový pohár s větší vážností, a tak se s ním i letos loučí už v jednom z úvodních kol poté, co opět nechal odpočívat většinu důležitých hráčů. Se Saints vypadl po pokutových kopech.

Manažer Marco Silva se oproti sobotnímu ligovému a vítěznému duelu s Fulhamem rozhodl provést hned sedm změn v základní sestavě. Pickforda nahradil v brance Stekelenburg, Digneho na levém beku Baines, Ganu ve středu pole Schneiderlin a dále na hřiště vyběhla kompletně nová ofenzivní čtyřka. Místo Calverta-Lewina, Sigurdssona, Walcotta a Richarlisona dostali šanci Tosun, Dowell, Bernard a Lookman, přičemž poslední dva nastoupili v této sezóně v základní sestavě poprvé a Dowell pouze podruhé.

V úvodu utkání hrozili hlavně hosté, Stekelenburg zasahoval proti pokusu útočníka Dannyho Ingse z úhlu. Toffees se dostali do zápasu až po čtvrthodině, v útoku vymýšleli akce zejména aktivní Bernard a Lookman. Byl to právě Ademola Lookman, který se ve 29. minutě dostal do nadějné střelecké pozice, skóre se však neměnilo.

Everton svou aktivitu nedokázal přetavit v branku, co víc, v závěru poločasu inkasoval. Nejprve po nedorozumění Kennyho se Schneiderlin hostující Redmond orazítkoval tyč, aby tentýž hráč našel v 44. minutě ve vápně volného Ingse, jenž měl trestuhodně dostatek času na to, aby si zpracoval míč a tečovaným pokusem nachytal Stekelenburga v nedbalkách - 0:1.

Marco Silva reagoval o poločasové přestávce na vývoj střetnutí střídáním a změnou rozestavení. V kabině zůstal ofenzivní záložník Dowell, jemuž se první poločas příliš nepovedl, a na hřiště vyběhl Oumar Niasse. Senegalec se postavil do útoku vedle Tosuna.

Kýžené vyrovnání se ale dlouho nedostavovalo, Lookmanovu další šanci zneškodnil brankař Gunn. Southampton hrál dobře a svého soupeře do většího tlaku nepouštěl. Navíc rovněž usiloval o druhou branku, obrana Evertonu a Stekelenburg museli zůstávat ostražití.

S blížícím koncem Silva poslal do hry Richarlisona a Walcotta, kteří zastoupili Lookmana a Schneiderlina. A nakonec střídající hráči zařídili vyrovnání. Niasse v 86. minutě vyhrál ve středu hřiště souboj o míč a následně přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Walcotta, který v zakončení zachoval chladnou hlavu - 1:1.

Do závěrečného hvizdu mohli ještě dokonat obrat Keane a Tosun, ani jeden ale své příležitosti nedotáhli do úspěšného konce, a tak o postupujícím do 4. kola rozhodli pokutové kopy, v nichž byl úspěšnější Southampton.