Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

1.02. - Bolasieho neočakávaný návrat z hosťovania strieda jeho ešte neočakávanejší odchod. Večerné hodiny Deadline Day strávil reprezentant Konžskej demokratickej republiky v Bruseli, kde podstúpil zdravotnú prehliadky a doladil podmienky už dnes piateho hosťovania. Zatiaľ nie je jasné, či najúspešnejší belgický klub bude platiť plnú výšku Bolasieho platu. Každopádne, aby 25 miliónová posila vysedávala na tribúne je neprípustné. Pred Africkým pohárom má teda krídelník možnosť predviesť svoje schopnosti v drese Anderlechtu v Jupiler Pro League.1.02. - Beni Baningime, objav minulej sezóny, ktorý odohral 12 zápasov počas jednej z najťažších sezón, putuje do druholigového Wiganu. Tam ako sa zdá, strieda Connollyho, ktorý nepresvedčil do takej miery, aby sa stal stavebným kameňom základnej zostavy. Po nedávnom zranení potrebuje 20 ročný stredopoliar pravidelne hrávať a dúfa, že práve týmto hosťovaním sa dostane bližšie k plánom Marca Silvu. Wigan je aktuálne 4 body pred pásmom zostupu z Championship.31.01. - Callum Connolly na deadline day, podobne ako Cuco Martina, mení svojho krátkodobého zamestnávateľa. Ročné hosťovanie vo Wigane Atheltic bolo predčasne ukončené a zvyšok sezóny bude Joeovi Williamsovi robiť spoločnosť na University of Bolton Stadium, ďalšiemu odchovancovi z radov Toffees. Za Wigan si v prvej polovici sezóny pripísal participáciu na 19 zápasoch, avšak v poslednom období len zohrieval lavičku náhradníkov. Minulú sezónu hájil farby Ipswichu Town, kde pravidelne patril do základnej jedenástky.

Zápasy

Následující:
Cardiff (v)
26. 2. 20:45

PL – 28. kolo

Poslední:
Watford (v)
9. 2. 16:00
PL – 26. kolo 0:1

Tabulka

Premier League
Z S B
7. Wolves
25 33:32 38
8. Watford
25 33:34 34
9. Everton 26 36:38 33
10. B'mouth 25 37:44 33
11. L'cester 25 30:31 32

Hráčské statistiky

Branky

PL LP FAC
Richarlison 10 1 11
Sigurdsson 9 1 10
Calvert-Lewin 4 2 6
Walcott 3 1 4
Digne 3 3
Tosun 2 1 3
Bernard 1 1
Coleman 1 1
Gomes 1 1
Mina 1 1
Keane 1 1
Lookman 1 1
Zouma 1 1

Asistence

PL LP FAC
Bernard 4 4
Digne 3 1 4
Sigurdsson 3 1 4
Tosun 3 3
Calvert-Lewin 1 1 2
Gomes 1 1 2
Keane 2 2
Lookman 2 2
Walcott 2 2
Zouma 2 2
Baines 1 1
Davies 1 1
Kenny 1 1
Niasse 1 1
Richarlison 1 1
Sandro 1 1
Schneiderlin 1 1
Kategorie: Novinky

Joe Williams – talent, který v budoucnu může nahradit Schneiderlina

21letý středopolař poté, co kvůli zranění stehenní svalu zmeškal skoro celou letní přípravu, v nejbližších dnech nejspíše opět zamíří na hostování do Championshipu.


O Williamse podle informací deníku Liverpool Echo usilují Bolton, Hull, Birmingham a Bristol City. Rozhodnutí nyní leží na samotném hráči.

Liverpoolský rodák se na začátku letní přípravy připojil k prvnímu týmu Evertonu. Měl za sebou vydařenou sezónu v druholigovém Barnsley, za něhož jako host odehrál 38 soutěžních utkání. Jeho výstavní gól v zápase s Burtonem byl vyhlášen trefou měsíce v Championshipu.

Marco Silva, nový šéf evertonské lavičky, byl v prvním týdnu přípravy Williamsem ohromen, hodlal ho vzít na tréninkový kemp do Rakouska, kde by ho více poznal a eventuálně začlenil do svých plánů. Mladík si ale několik dní před odletem do Alp poranil sval, a tak přišel skoro o celou předsezónní přípravu.

Silva se následně musel poohlédnout po jiných hráčských možnostech. Williamse ale do budoucna neodepsal, naopak. Je pravděpodobné, že mu další šanci poskytne příští léto. Williams totiž operuje na pozici hráče číslo 6. Pozici, kterou Silva ve svém herním systému považuje za jednu z nejdůležitějších a kterou aktuálně nemá zdvojenou.

Williams je produktem akademie Toffees, jejíž řady rozšířil v sedmi letech. Později si prošel všemi mládežnickými výběry klubu, s U18 a U23 získal ligové tituly. Na hřišti zaujímal pozici box-to-box záložníka – tedy čísla 8 – v Barnsley ho však požádali, aby nastupoval hlouběji.

"Pokud byste se mě zeptali před rokem, asi bych řekl ne," odpověděl David Unsworth, manažer týmu U23, na otázku, zda Williams může hrát jako šestka.

"Vždy ho bylo plné hřiště, číslo 8, box-to-box záložník, jenž profituje ze své neuvěřitelné vytrvalosti. V loňské sezóně ho však v Barnsley poprosili, aby se stáhl hlouběji. Viděl jsem ho osobně ve čtyřech či pěti zápasech a jeho výkony byly prvotřídní. Počínal si opravdu vyspěle a umně kontroloval hru. Vůbec jsem netušil, že je toho schopen, takže ano, může hrát jako číslo 6," vysvětlil Unsworth.

Morgan Schneiderlin je nyní jediným hráčem v Evertonu, který odpovídá Silvovu profilu čísla 6. Zatím zůstává nejasné, jaká úloha bude svěřena posile Andrému Gomesovi, jehož podpis je trochu loterií. Portugalský reprezentant začíná své působení na Goodison Parku se svalovým zraněním a po dvouletém působení v Barceloně, během něhož značně utrpěla jeho psychika.

Williams by příští rok, po dalším povedeném hostování ve druhé lize, mohl představovat vítanou konkurenci pro Schneiderlina. "Joe je skvělým hráčem, a od první chvíle, kdy s ním spolupracuji, jsem jeho velkým fanouškem. Nebýt zranění, možná by už debutoval v prvním týmu," připomněl Unsworth Williamsovy zdravotní problémy. Kromě letošního léta vynechal kvůli vážnému zranění kolena a poté zlomenině nohy první polovinu ročníku 2016/17, na jehož konci Toffees U23 slavili titul v Premier League 2.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!