Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

10.08. - Téměř dvě třetiny respodentů v anketě zde na webu vyjádřily souhlas s odchodem Waynea Rooneyho z Evertonu. Kompletní výsledky naleznete zde.9.08. - Dvacetiletí Callum Connolly a Kieran Dowell prodloužili v Evertonu smlouvy do roku 2021. Defenzivní univerzál Connolly následně obratem zamířil na roční hostování do Wiganu Athletic, který je nováčkem druhé anglické ligy. Dowell zatím zůstává v kádru Evertonu.3.08. - Levý obránce Antonee Robinson podepsal s Evertonem novou tříletou smlouvu a obratem zamířil na roční hostování do Wiganu Athletic, nováčkovi Championshipu. Dvacetiletý americký reprezentant na sebe poprvé upozornil v loňské sezóně, kdy v debutovém roce mezi seniory podával velmi dobré výkony na hostování v taktéž druholigovém Boltonu.

Zápasy

Poslední:
Wolves (v) 2:2
11. 8. 18:30
PL - 1. kolo

Následující:
Soton (d)
18. 8. 16:00
PL - 2. kolo

Tabulky

Premier League
Z S B
6. Chelsea 0 0:0 0
7. Crystal P. 0 0:0 0
8. Everton 0 0:0 0
9. Fulham 0 0:0 0
10. H'field 0 0:0 0

Hráčské statistiky

Branky

PL
Richarlison 2 2

Asistence

PL
Tosun 1 1
Kategorie: Novinky

Williams hostuje ve Stoke City

S blížícím se koncem přestupové období lze očekávat zvýšenou fluktuaci v kádru Toffees. Dalším hráčem, který nefiguroval v plánech nového manažera Marca Silvy, je Ashley Williams.


V srpnu 34letého stopera si přivedl na Goodison Park před dvěma lety tehdejší manažer Ronald Koeman, který hledal zkoušenou posilu do středu obrany, a tak neváhal poslat Swansea až 12 milionů liber.

Williams se příchodu do nového působiště téměř okamžitě usadil v základní sestavě a Evertonu v sezóně 2016/17 pomohl ke konečnému sedmému místu v lize.

V debutové sezóně v modrém dresu sice podával průměrné výkony, i tak to ale stacilo, aby přispěl ke zlepšení defenzivní činnosti mužstva, která se v předcházející sezóně pod manažerem Robertem Martínezem prezentovala ve velmi špatném světle.

V sezóně 2017/18 se však potvrdily skeptické hlasy, jež od počátku přestup Williamse odsuzovaly kvůli jeho pokročilejšímu věku. Výrazné zhoršení výkonnosti Evertonu se zrcadlilo s hrou velšského reprezentanta, na jehož adresu byly oprávněně směřovány četné kritické komentáře. Williams, ač několikrát navlékl kapitánskou pásku, představoval přesný opak správného lídra, proto nepřekvapilo, že v závěru ročníku usedával jen mezi náhradníky.

S angažováním nového manažera Marca Silvy a sportovního ředitele Marcela Brandse bylo brzy zřejmé, že stárnoucí a s 70 tisícovým týdenním platem výkonnostně upadající Williams si bude muset hledat nový tým.

Rodák z Wolverhamptonu se stal posilou do druhé ligy sestoupivšího Stoke City. Na Bet365 Stadium odchází v rámci sezónního hostování, je však nepravděpodobné, že se po jeho konci vrátí do Evertonu, protože mu se závěrem letošní sezony exspiruje na Goodison Parku smlouva.

Williams nastoupil za Everton k 73 zápasům a vstřelil tři branky.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!