Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

10.08. - Téměř dvě třetiny respodentů v anketě zde na webu vyjádřily souhlas s odchodem Waynea Rooneyho z Evertonu. Kompletní výsledky naleznete zde.9.08. - Dvacetiletí Callum Connolly a Kieran Dowell prodloužili v Evertonu smlouvy do roku 2021. Defenzivní univerzál Connolly následně obratem zamířil na roční hostování do Wiganu Athletic, který je nováčkem druhé anglické ligy. Dowell zatím zůstává v kádru Evertonu.3.08. - Levý obránce Antonee Robinson podepsal s Evertonem novou tříletou smlouvu a obratem zamířil na roční hostování do Wiganu Athletic, nováčkovi Championshipu. Dvacetiletý americký reprezentant na sebe poprvé upozornil v loňské sezóně, kdy v debutovém roce mezi seniory podával velmi dobré výkony na hostování v taktéž druholigovém Boltonu.

Zápasy

Poslední:
Wolves (v) 2:2
11. 8. 18:30
PL - 1. kolo

Následující:
Soton (d)
18. 8. 16:00
PL - 2. kolo

Tabulky

Premier League
Z S B
6. Chelsea 0 0:0 0
7. Crystal P. 0 0:0 0
8. Everton 0 0:0 0
9. Fulham 0 0:0 0
10. H'field 0 0:0 0

Hráčské statistiky

Branky

PL
Richarlison 2 2

Asistence

PL
Tosun 1 1
Kategorie: Novinky

Klaassen zkusí štěstí v Brémách

Zužování kádru pokračuje. Dalším hráčem, který se nevměstnal do plánů manažera Marca Silvy, a musel si najít nové angažmá, je Davy Klaassen. Pětadvacetiletý Nizozemec přestoupil do Werderu Brémy.


Klaassena si do Evertonu přivedl před rokem jeho krajan a tehdejší manažer Ronald Koeman, jenž za kapitána Ajaxu neváhal zaplatit 23,6 milionu liber.

Vysoká cena přestupu, týdenní plat ve výši 100 tisíc liber a úspěchy s amsterdamským týmem, ať už individuální či týmové, předcházely velkým očekáváním, která však nebyla vůbec naplněna. Klaassena, třebaže se po celé působení na Goodison Parku choval jako naprostý profesionál, nelze označit za nic jiného než za nevydařenou akvizici.

Pracovitý střední záložník celkem odehrál za Everton 17 soutěžních zápasů, v nichž si připsal jedinou asistenci a nezaznamenal žádnou branku, přičemž po vyhazovu svého chráněnce Koemana v loňském říjnu byl odstaven na druhou kolej a během jarní části uplynulé sezóny, kdy Blues vedl Sam Allardyce, naskočil jen do tří zápasů, a to ještě pokaždé jako střídající hráč.

Nabízí se tedy otázka, zda si Klaassen nezasloužil druhou šanci. Marco Silva a sportovní ředitel Marcel Brands ale byli opačného názoru, a proto rádi přijali nabídku německého Werderu složenou ze základní částky ve výši 13,5 milionu eur a bonusů ve výši 1,5 milionu eur. Právě tuto částku nejčastěji zmiňují sportovní deníky v Anglii a Německu, o hodnotě přestupu totiž oba kluby mlčí.

Klaassen v jedenáctém celku loňského ročníku Bundesligy podepsal smlouvu na čtyři roky. Jeho úkolem bude nahradit bývalou oporu zeleno-bílých Thomase Delayneho, který na začátku léta zamířil do Dortmundu.

A-tým Toffees už dříve v aktuálním přestupovém období opustili Joel Robles, Ramiro Funes Mori a Wayne Rooney. Navíc podle manažera Silvy budou další odchody ještě následovat. Portugalec by rád pracoval s kádrem čítajícím 25 jmen včetně tří brankařů, v současnosti přitom v týmu figuruje až 30 hráčů.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!