Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

2.10. - Tým do 23 let pokračuje v krasojízdě. Po domácím vítězství nad West Hamem 2:1 zůstává první. Branky: Feeney, Sambu z penalty. Sestava: Hilton - Charsley, Galloway, Markelo, Browning - Foulds, Bowler, Aldeniran - Sambu, Evans, Broadhead.23.09. - Tým do 23 let pokračuje ve vynikajícím startu do sezóny. Vrstevníkům z Tottenhamu nastřílel šest branek a žádnou neinkasoval. Střelci: Browning (kapitán), Hornby, Evans, Sambu z penalty, Bowler a Marsh si dal vlastence. Sestava: Hilton - Charsley, Galloway, Adeniran, Browning - Foulds, Dowell, Markelo, Hornby - Evans, Broadhead. Everton po odehrání šesti kol vede tabulku.18.09. - Největší část z respondentů (36 %) ankety zde na webu je z šesti letních posil nejvíce nadšena z příchodu Brazilce Richarlisona. Kompletní výsledky ankety naleznete zde.

Zápasy

Následující:
Crystal Palace (d)
21. 10. 17:00
PL - 9. kolo

Poslední:
Leicester (v)
6. 10. 16:00
PL - 8. kolo 2:1

Tabulka

Premier League
Z S B
9. Watford 8 11:12 13
10. Leicester 8 14:12 12
11. Everton 8 13:12 9
12. Burnley 8 10:12 8
13. Brighton 8 9:13 8

Hráčské statistiky

Branky

PL LP
Sigurdsson 4 1 5
Richarlison 4 4
Calvert-Lewin 1 2 3
Walcott 2 1 3
Keane 1 1
Tosun 1 1

Asistence

PL LP
Bernard 2 2
Digne 1 1 2
Tosun 2 2
Walcott 2 2
Davies 1 1
Keane 1 1
Kenny 1 1
Niasse 1 1
Sandro 1 1
Schneiderlin 1 1
Sigurdsson 1 1
Zouma 1 1
Kategorie: Novinky

Klaassen zkusí štěstí v Brémách

Zužování kádru pokračuje. Dalším hráčem, který se nevměstnal do plánů manažera Marca Silvy, a musel si najít nové angažmá, je Davy Klaassen. Pětadvacetiletý Nizozemec přestoupil do Werderu Brémy.


Klaassena si do Evertonu přivedl před rokem jeho krajan a tehdejší manažer Ronald Koeman, jenž za kapitána Ajaxu neváhal zaplatit 23,6 milionu liber.

Vysoká cena přestupu, týdenní plat ve výši 100 tisíc liber a úspěchy s amsterdamským týmem, ať už individuální či týmové, předcházely velkým očekáváním, která však nebyla vůbec naplněna. Klaassena, třebaže se po celé působení na Goodison Parku choval jako naprostý profesionál, nelze označit za nic jiného než za nevydařenou akvizici.

Pracovitý střední záložník celkem odehrál za Everton 17 soutěžních zápasů, v nichž si připsal jedinou asistenci a nezaznamenal žádnou branku, přičemž po vyhazovu svého chráněnce Koemana v loňském říjnu byl odstaven na druhou kolej a během jarní části uplynulé sezóny, kdy Blues vedl Sam Allardyce, naskočil jen do tří zápasů, a to ještě pokaždé jako střídající hráč.

Nabízí se tedy otázka, zda si Klaassen nezasloužil druhou šanci. Marco Silva a sportovní ředitel Marcel Brands ale byli opačného názoru, a proto rádi přijali nabídku německého Werderu složenou ze základní částky ve výši 13,5 milionu eur a bonusů ve výši 1,5 milionu eur. Právě tuto částku nejčastěji zmiňují sportovní deníky v Anglii a Německu, o hodnotě přestupu totiž oba kluby mlčí.

Klaassen v jedenáctém celku loňského ročníku Bundesligy podepsal smlouvu na čtyři roky. Jeho úkolem bude nahradit bývalou oporu zeleno-bílých Thomase Delayneho, který na začátku léta zamířil do Dortmundu.

A-tým Toffees už dříve v aktuálním přestupovém období opustili Joel Robles, Ramiro Funes Mori a Wayne Rooney. Navíc podle manažera Silvy budou další odchody ještě následovat. Portugalec by rád pracoval s kádrem čítajícím 25 jmen včetně tří brankařů, v současnosti přitom v týmu figuruje až 30 hráčů.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!