Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

10.08. - Téměř dvě třetiny respodentů v anketě zde na webu vyjádřily souhlas s odchodem Waynea Rooneyho z Evertonu. Kompletní výsledky naleznete zde.9.08. - Dvacetiletí Callum Connolly a Kieran Dowell prodloužili v Evertonu smlouvy do roku 2021. Defenzivní univerzál Connolly následně obratem zamířil na roční hostování do Wiganu Athletic, který je nováčkem druhé anglické ligy. Dowell zatím zůstává v kádru Evertonu.3.08. - Levý obránce Antonee Robinson podepsal s Evertonem novou tříletou smlouvu a obratem zamířil na roční hostování do Wiganu Athletic, nováčkovi Championshipu. Dvacetiletý americký reprezentant na sebe poprvé upozornil v loňské sezóně, kdy v debutovém roce mezi seniory podával velmi dobré výkony na hostování v taktéž druholigovém Boltonu.

Zápasy

Poslední:
Wolves (v) 2:2
11. 8. 18:30
PL - 1. kolo

Následující:
Soton (d)
18. 8. 16:00
PL - 2. kolo

Tabulky

Premier League
Z S B
6. Chelsea 0 0:0 0
7. Crystal P. 0 0:0 0
8. Everton 0 0:0 0
9. Fulham 0 0:0 0
10. H'field 0 0:0 0

Hráčské statistiky

Branky

PL
Richarlison 2 2

Asistence

PL
Tosun 1 1
Kategorie: Novinky

Friendly Preview: Bury - Everton

Po procházce rakouským sadem přichází trochu vážnější protivník. Everton tentokrát zajíždí na nedaleké hřiště nováčka čtvrté ligy.


Ač Bury FC strávilo drtivou většinu své existence v nižších soutěžích, patří k nejstarším anglickým klubům, založeno bylo již v roce 1885. Ale to u klubů z liverpoolsko-manchesterské oblasti zas tak nepřekvapí. Po celou dobu své existence hraje na stejném stadionu, který je umístěn v ulici Gigg Lane. Již v prvním roce vlastně vznikla rivalita s Wiganem, který byl soupeřem v úplně prvním zápase, jež Bury FC sehrálo. Výsledek? Wigan 3:4 na Gigg Lane prohrál. Shakers, jak se jim říká, měli nejslavnější období jednoznačně v první třetině minulého století, kdy byli pravidelnými účastníky nejvyšší soutěže a v letech 1900 a 1903 vyhráli Anglický pohár. Zlom přišel v roce 1929 - to klub sestoupil do ligy druhé - a od té doby si již první ligu, ať se jmenovala jakkoliv, nezahrál. Od konce 60. let se pohybují mezí třetí a čtvrtou ligou, příští sezonu (2018-2019) budou hrát opět čtvrtou, protože loni se umístili na poslední příčce.

Jaké věci a jací lidé spojují Bury a Everton? Ti fotbalově znalejší jistě vědí, že se v Bury narodil a vyrůstal Phil Neville, jednu dobu kapitán Evertonu, v současnosti trenér ženské anglické fotbalové reprezentace. Také za ně v současnosti hraje bývalý Evertonian Jermaine Beckford. A přezdívka Shakers? Pochází z úst J. T. Ingrama, tehdejšího manažera klubu. Použil ji v rámci motivační řeči v roce 1892 před finále Lancashire Cupu. Zjevně jim to pomohlo, Everton tento mač prohrál.

Bury též drží pozoruhodný rekord. Je jediným klubem v Anglii, který v každém patře profi fotbalu (tedy první čtyři ligy) nastřílel 1000 branek.

Co: Bury FC - Everton FC, přípravný zápas
Kdy: 18. 7. 2018 od 20:45 SEČ
Kde: Gigg Lane, Bury, Anglie

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!