Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

23.09. - Tým do 23 let pokračuje ve vynikajícím startu do sezóny. Vrstevníkům z Tottenhamu nastřílel šest branek a žádnou neinkasoval. Střelci: Browning (kapitán), Hornby, Evans, Sambu z penalty, Bowler a Marsh si dal vlastence. Sestava: Hilton - Charsley, Galloway, Adeniran, Browning - Foulds, Dowell, Markelo, Hornby - Evans, Broadhead. Momentálně jsou mladé karamelky v čele, leč může je zítra přeskočit vítěz duelu Leicester - Brighton.18.09. - Největší část z respondentů (36 %) ankety zde na webu je z šesti letních posil nejvíce nadšena z příchodu Brazilce Richarlisona. Kompletní výsledky ankety naleznete zde.11.09. - Everton odehraje domácí utkání 3. kola Ligového poháru se Southamptonem v úterý 2. října (októbra), výkop je naplánován na 20:45.

Zápasy

Následující:
Fulham (d)
29. 9. 16:00
PL - 76. kolo

Poslední:
Arsenal (v)
23. 9. 17:00
PL - 6. kolo 0:2

Tabulka

Premier League
Z S B
10. Wolves 6 6:6 9
11. C. Palace 6 4:6 7
12. Everton 6 8:11 6
13. Brighton 6 8:11 5
14. Soton 6 6:9 5

Hráčské statistiky

Branky

PL LP
Calvert-Lewin 1 2 3
Richarlison 3 3
Sigurdsson 1 1 2
Walcott 2 2
Keane 1 1

Asistence

PL LP
Digne 1 1 2
Tosun 2 2
Davies 1 1
Kenny 1 1
Sandro 1 1
Schneiderlin 1 1
Walcott 1 1
Kategorie: Novinky

Robles podepsal smlouvu s Betisem

Brankař Joel Robles se pěkným gestem rozloučil s Evertonem a záhy nato byl představen jako posila španělského Betisu, s nímž podepsal smlouvu na čtyři roky.


28letému gólmanovi vypršel v Evertonu pětiletý kontrakt, a tak do Betisu zamířil jako volný hráč.

Robles, jedna z prvních posil manažera Roberta Martíneze, přicházel do Evertonu s ambicemi získat pozici jedničky, což se mu však na delší dobu podařilo jenom v sezóně 2016/17, kdy využil zranění Maartena Stekelenburga a místo mezi třemi tyčemi obsazoval ve druhé polovině ročníku. Po loňském nákupu Jordana Pickforda ale opět usedl na lavičku náhradníků.

V dřívější fázi působení na Goodison Parku pro změnu jistil záda Timu Howardovi, třebaže v sezónách 2014/15 a 2015/16 si při stále vrtkavější formě Američana vysloužil šance v několika po sobě jdoucích zápasech.

Celkem za Toffees odchytal 65 utkání a zaznamenal 25 čistých kont.

I přes neúspěšnou snahu stát se dlouhodobou brankařskou oporou ale patřil mezi oblíbence Evertonians. Popularitu si vysloužil za profesionální přístup a neskrývanou oddanost ke klubovým barvám. Tato slova jenom deklaruje jeho dnešní rozloučení přes sociální sítě:

"Drahá evertonská rodino,

cítím se poctěn, že jsem měl příležitost oblékat dres tak skvělého klubu, jakým je Everton, a že jsem mohl pět let nastupovat před skvělými fanoušky na Goodison Parku.

Prožil jsem pět nezapomenutelných sezón, během nichž jsem tvrdě pracoval, abych se v zápasech neustále zdokonaloval a abych reprezentoval velikost klubu.

Vězte, že na každý odchytaný zápas v Evertonu bude vzpomínat se ctí a hrdostí. Také bych rád zmínil úžasné zacházení, které se mi po celou dobu dostávalo od předsedy, manažerů, realizačního týmu, spoluhráčů a klubových pracovníků.

Každému z vás bych ale především rád poděkoval, že jsem si připadal jako jeden z vašich vlastních."

V Betisu se může těšit na Evropskou ligu, kterou si sevillský celek zajistil díky šestému místu v loňské sezóně La Ligy.

Zatím není jasné, zda sportovní ředitel Brands a manažer Silva budou na Roblesův odchod nějak reagovat, či si do nadcházejícího ročníku vystačí s gólmanskou dvojicí Pickford-Stekelenburg.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!