Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

22.07. - Everton pridal do svojho zoznamu prípravných zápasov ďalšieho súpera. Bude ním v sobotu 28. júla Stade Rennais, s výkopom 18:30 na Stade Municipal de Vitré, čo je domovský stánok AS Vitré. Súboj s piatym celkom Ligue 1 minulého ročníka znamená už šiesty zápas letnej prípravy. A ak sa nič nezmení, bude nasledovať aj siedmy, keďže Gor Mahia stále čaká na stanovenie dátumu návštevy Goodison Parku, ako právoplatný víťaz SportPesa Cupu, už druhý raz po sebe.19.07. - Shani Tarashaj odchází na roční hostování do Grasshopperu Curych, odkud ho Everton v zimě 2016 vykoupil za 3 miliony liber. 23letý švýcarský reprezentant ale i vinou opakujících se zdravotních problémů ještě za Toffees neodehrál ani jeden zápas, přičemž smlouvu s týdenním platem 15 tisíc liber má platnou do léta 2020.12.07. - Henry Onyekuru, který nesplňuje podmínky pro vydání pracovního povolení ve Velké Británii, a tak stále nemůže hrát za Everton, stráví nadcházející sezónu na hostování v Galatasarayi. Turecký klub to oznámil na svém oficiálním webu. 21letý útočník má s Evertonem platnou smlouvu do roku 2022, poslední ročník přitom hostoval v Anderlechtu, v jehož dresu vstřelil 10 branek v 28 utkáních, než si v loňském prosinci vážně poranil koleno a sezóně pro něj předčasně skončila.

Zápasy

Přípravné zápasy
14.7. Irdning (v) 22:0
18.7. Bury (v) 1:1
21.7. Lille (n) 0:1 PK
22.7. Porto (n) 0:1
26.7. 20:45 Blackburn (v)
28.8. 18:30 Rennais (n)
4.8. 16:00 Valencia (d)
1. ligové kolo
11.8. 18:30 Wolves (v)

Tabulky

Premier League
Z S B
6. Chelsea 0 0:0 0
7. Crystal P. 0 0:0 0
8. Everton 0 0:0 0
9. Fulham 0 0:0 0
10. H'field 0 0:0 0

Hráčské statistiky

Branky
-


Asistence
-

Kategorie: Novinky

Robles podepsal smlouvu s Betisem

Brankař Joel Robles se pěkným gestem rozloučil s Evertonem a záhy nato byl představen jako posila španělského Betisu, s nímž podepsal smlouvu na čtyři roky.


28letému gólmanovi vypršel v Evertonu pětiletý kontrakt, a tak do Betisu zamířil jako volný hráč.

Robles, jedna z prvních posil manažera Roberta Martíneze, přicházel do Evertonu s ambicemi získat pozici jedničky, což se mu však na delší dobu podařilo jenom v sezóně 2016/17, kdy využil zranění Maartena Stekelenburga a místo mezi třemi tyčemi obsazoval ve druhé polovině ročníku. Po loňském nákupu Jordana Pickforda ale opět usedl na lavičku náhradníků.

V dřívější fázi působení na Goodison Parku pro změnu jistil záda Timu Howardovi, třebaže v sezónách 2014/15 a 2015/16 si při stále vrtkavější formě Američana vysloužil šance v několika po sobě jdoucích zápasech.

Celkem za Toffees odchytal 65 utkání a zaznamenal 25 čistých kont.

I přes neúspěšnou snahu stát se dlouhodobou brankařskou oporou ale patřil mezi oblíbence Evertonians. Popularitu si vysloužil za profesionální přístup a neskrývanou oddanost ke klubovým barvám. Tato slova jenom deklaruje jeho dnešní rozloučení přes sociální sítě:

"Drahá evertonská rodino,

cítím se poctěn, že jsem měl příležitost oblékat dres tak skvělého klubu, jakým je Everton, a že jsem mohl pět let nastupovat před skvělými fanoušky na Goodison Parku.

Prožil jsem pět nezapomenutelných sezón, během nichž jsem tvrdě pracoval, abych se v zápasech neustále zdokonaloval a abych reprezentoval velikost klubu.

Vězte, že na každý odchytaný zápas v Evertonu bude vzpomínat se ctí a hrdostí. Také bych rád zmínil úžasné zacházení, které se mi po celou dobu dostávalo od předsedy, manažerů, realizačního týmu, spoluhráčů a klubových pracovníků.

Každému z vás bych ale především rád poděkoval, že jsem si připadal jako jeden z vašich vlastních."

V Betisu se může těšit na Evropskou ligu, kterou si sevillský celek zajistil díky šestému místu v loňské sezóně La Ligy.

Zatím není jasné, zda sportovní ředitel Brands a manažer Silva budou na Roblesův odchod nějak reagovat, či si do nadcházejícího ročníku vystačí s gólmanskou dvojicí Pickford-Stekelenburg.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!