Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

11.05. - Matthew Pennington podepsal s Toffees novou tříletou smlouvu. 23letý stoper se před letošní sezónou nevešel do kádru prvního týmu, a tak zamířil na hostování do druholigového Leedsu, v jehož dresu nastoupil ke 24 zápasům. Whites byli se službami Pennigtona spokojeni, a dokonce ho měli v plánu získat na trvalý přestup, samotný hráč se však opětovně rozhodl zabojovat o přízeň na Goodison Parku.3.05. - Beni Baningime prodloužil s Evertonem smlouvu do roku 2022. 19letý talent, jenž se nejlépe cítí na pozici defenzivního záložníka, debutoval v prvním týmu Toffees v říjnu. Do současného data potom naskočil do dalších 11 duelů.24.04. - V anketě na webu většina z hlasujících – 58 % – odmítla, že by Jonjoe Kenny, který po uzdravení Colemana nenastupuje, měl v příští sezóně odejít na hostování. Kompletní výsledky ankety najdete zde.

Zápasy

Nadcházející:
Posezónní přestávka

Poslední:
West Ham (v)
13. 5. 16:00
PL - 38. kolo 1:3

Tabulky

Premier League
Z S B
6. Arsenal 38 74:51 63
7. Burnley 38 36:39 54
8. Everton 38 44:58 49
9. Leicester 38 56:60 47
10. N'castle 38 39:47 44

Evropská liga
Z S B
1. Atalanta 6 14:4 14
2. Lyon 6 11:4 11
3. Everton 6 7:15 4
4. Apollon 6 5:14 3

Hráčské statistiky

Branky
PL FAC LP EL
Rooney 10 1 11
Niasse 8 1 9
Calvert-Lewin 5 3 8
Sigurdsson 4 1 1 6
Tosun 5 5
Baines 2 1 3
Gueye 2 1 3
Walcott 3 3
Davies 2 2
Lookman 2 2
Vlašić
2 2
Williams 1 1 2
Bolasie 1 1
Keane 1 1
Sandro 1 1

Asistence
PL FAC LP EL
Calvert-Lewin 6 6
Sigurdsson 3 2 5
Baines 3 1 4
Rooney 2
1 3
Walcott 3 3
Davies 1 1 2
Martina 2
2
Mirallas 1 1 2
Niasse 2
2
Coleman 1
1
Gueye 1
1
Jagielka 1
1
Klaassen 1 1
Keane 1
1
Kenny 1
1
Sandro 1 1
Vlašić 1 1
Kategorie: Novinky

Preview: Everton - Newcastle United

Protože se nám preview formou rozhovoru zalíbilo, tak jsme udělali opět jedno. Na otázky odpovídal Milan Merhaut, dlouholetý fanda Strak a spoluorganizátor fotbalových turnajů webu www.premierleague.cz. Za odpovědi samozřejmě děkujeme.


První otázka nemůže být jiná. Proč sis vybral na fandění zrovna Newcastle?

To je dlouhá historie, sledoval jsem sport už skoro odmala, ale dříve to nebylo tak jednoduché jako dnes, v tisku vycházely jen útržkovitě výsledky a kratičká infa o pár slovech, navíc tištěná periodika byla jediná cesta informací. Až když se po revoluci otevřely i mediální hranice, tak se teprve plno fans dostalo ke zpravodajství z anglické kopané. Stejně tak i já. A protože jsem se hodně zajímal o historii, učarovali mi hrady a rytíři. Anglické slovo "castle" bylo snad první, které jsem se naučil :-) a když jsem v roce 1992 v jednom ze secondhandů narazil na tričko Newcastle University, bylo rozhodnuto. Ale abych řekl pravdu, opravdovým fanouškem Strak jsem se stal zhruba od sezony 1996 a o deset let později jsem i založil stránky nufccz.cz a snažím se o opravdový česko-slovenský support Newcastle United.

Celkem pravidelně hrajete o záchranu, skoro vždy se to podaří. Co by měl klub a jeho vedení udělat aspoň pro hraní ve středu tabulky? A jak hodnotíš současnou sezonu?

O záchranu hrajeme hlavně z důvodu majitele klubu Mika Ashleyho. On nás sice v roce 2007 zachránil od krachu, ale jeho fotbalové myšlení je absolutně nulové a nenechá si poradit od zkušenějších. Hlavní, a možná i nejdůležitější pro lepší rozlet klubu, je nechat veškeré fotbalové dění uvnitř na odbornících, v tuto chvíli na Rafovi. Samozřejmě Ashley není ropný magnát, tudíž nemá na rozhazování, velké utrácení by byla cesta do pekel, nicméně určité investice by měly být, ale Ashley nás zatím jen ždímá. Už čtvrtý rok končíme sezonu v zelených číslech, ale do posílení kádru nejde ani libra. Takže odstranit žábu na prameni a budeme opět nahoře. Letošní sezona nezačala dobře, ale to byla daň za to, jak se kádr v létě neposílil. Talentované mládí, ale žádná zkušenost. Závěr už je ovšem o něčem jiném, hráči mají sebevědomí, sestava si sedla, ale i díky hostovačkám - Dúbravka, Kenedy. Uvidíme co se stane v létě, ideální by byl příchod nového majitele.

Vypadá to, že Dúbravka je hodně posila, byť zatím je u vás na hostování. Jak se z tvého pohledu podařilo posílit v lednu i před sezónou?

Před sezonou se téměř vůbec neposílilo, přišlo nadějné mládí (Merino, Murphy), talent bez zkušeností (Atsu, Lejeune), tragické zbytečnosti (Manquillo, Joselu). Chyběla prvoligová zkušenost, hráč, který by na trávníku mužstvo stmelil a který by dokázal držet hlavu nahoře v každé situaci. A taky nám chybí kanonýr, střelecká potence je příšerná. Tomu odpovídaly i výsledky. Ale postupem času si to začalo sedat a sehrávat, navíc lednové příchody Dúbravky i Kenedyho hodně pomohly, oba dokazují, že mají kvalitu, která nám chyběla.

Jakožto fandové Evertonu samozřejmě něco o Benítezovi víme. Jsi rád, že v NU dělá manažera zrovna on?

Tak úplně rád nejsem, hodně jeho práci kritizuji, ale to bude tím, že mám jiný pohled na fotbal. On pracuje léta na základě nějakých zkušeností, které mu přinesly trofeje, já jsem pro otevřenější fotbal, nesvázaný taktikou, já jsem spíše takový Keegan. Ale vzhledem k přehmatům Ashleyho s Pardewem, Carverem nebo McClarenem je příchod Beníteze asi tím nejlepším, co nás mohlo potkat. A jeho rozhodnutí setrvat i ve druhé lize, fanoušci jej milují, stadion je pravidelně vyprodán, Rafa is Gafa, s tím mohu jen souhlasit.

Jaký je tvůj celkový názor na Everton?

Jste soupeř, nemůžu vás mít rád :-D (vtip) Everton patří mezi týmy, na které se rád podívám, modrá část Liverpoolu je mě milejší než ta červená :-)

Scházíš se s lidmi z českého fanklub NUFC? Jste v kontaktu?

O česko-slovenský fanklub NUFC se tady snažím už deset let, ale vesměs je to jen v rovině internetu, pořádné srazy se moc nekonaly, jedině v rámci srazů fans Premier League, které jsem částečně organizoval. Česko-slovenských fans Magpies je hodně, ale jak říkám, "vidíme se" jen na netu.

Bůh ochraňuj královnu a Newcastle United

Co: Everton FC - Newcastle United FC, 35. kolo Premier League
Kdy:
23. 4. 2018 od 21:00 SEČ
Kde:
Goodison Park, Liverpool
Rozhodčí:
Robert Madley

Utkání vysílá přímým přenosem stanice Digi sport 1.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!