Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

2.10. - Tým do 23 let pokračuje v krasojízdě. Po domácím vítězství nad West Hamem 2:1 zůstává první. Branky: Feeney, Sambu z penalty. Sestava: Hilton - Charsley, Galloway, Markelo, Browning - Foulds, Bowler, Aldeniran - Sambu, Evans, Broadhead.23.09. - Tým do 23 let pokračuje ve vynikajícím startu do sezóny. Vrstevníkům z Tottenhamu nastřílel šest branek a žádnou neinkasoval. Střelci: Browning (kapitán), Hornby, Evans, Sambu z penalty, Bowler a Marsh si dal vlastence. Sestava: Hilton - Charsley, Galloway, Adeniran, Browning - Foulds, Dowell, Markelo, Hornby - Evans, Broadhead. Everton po odehrání šesti kol vede tabulku.18.09. - Největší část z respondentů (36 %) ankety zde na webu je z šesti letních posil nejvíce nadšena z příchodu Brazilce Richarlisona. Kompletní výsledky ankety naleznete zde.

Zápasy

Následující:
Crystal Palace (d)
21. 10. 17:00
PL - 9. kolo

Poslední:
Leicester (v)
6. 10. 16:00
PL - 8. kolo 2:1

Tabulka

Premier League
Z S B
9. Watford 8 11:12 13
10. Leicester 8 14:12 12
11. Everton 8 13:12 9
12. Burnley 8 10:12 8
13. Brighton 8 9:13 8

Hráčské statistiky

Branky

PL LP
Sigurdsson 4 1 5
Richarlison 4 4
Calvert-Lewin 1 2 3
Walcott 2 1 3
Keane 1 1
Tosun 1 1

Asistence

PL LP
Bernard 2 2
Digne 1 1 2
Tosun 2 2
Walcott 2 2
Davies 1 1
Keane 1 1
Kenny 1 1
Niasse 1 1
Sandro 1 1
Schneiderlin 1 1
Sigurdsson 1 1
Zouma 1 1
Kategorie: Novinky

Vlašičův otec si postěžoval na herní vytížení syna

Otec Nikoly Vlašiće, Joško, vyjádřil do chorvatských médií rozhořčení nad tím, že jeho syn od nového roku nedostává šanci v sestavě Evertonu a pouze vysedává na tribuně.


Dvacetiletý ofenzivní záložník v létě během dvojzápasu s Hajdukem Split v předkole Evropské ligy zaujal tehdejšího manažera Evertonu Ronalda Koemana a sportovního ředitele Stevea Walshe.

Zanedlouho poté se oba kluby dohodly na přestupové částce a Vlašić se na konci srpna přestěhoval na Goodison Parku v rámci transferu v hodnotě 8 milionů liber.

Vlašić do svého prvního zahraničního angažmá vstoupil nadějně. I když se Toffees trápili, svými výkony zaujal. Do konce roku odehrál 15 soutěžních zápasů, většina z nich přitom byla pod Ronaldem Koemanen. Na základě vydařeného startu v Evertonu se dokonce mihl v národním týmu Chorvatska v úspěšné baráži o mistrovství světa.

Nový manažer Sam Allardyce ho ale nasadil pouze do třech zápasů a následně ho od začátku roku 2018 opomíjí.

To se pochopitelně nezamlouvá otci Nikoly, bývalému profesionálnímu desetibojaři: "Nejsem oprávněn hodnotit práci nového manažera, řeknu ovšem něco jiného. Everton je klub, který musí stavět na mladých hráčích.

Everton totiž těžko koupí hráče za 100 milionů liber a na světě pravděpodobně ani není hráč s takovouto cenovkou, který by byl ochoten přestoupit do Evertonu, kde se nedočká bojů o trofeje. Z toho důvodu Everton musí stavět na mladých hráčích, jak anglických, tak zahraničních. A potom je tu případ Nikoly, jenž měl skvělý začátek a brzy nato byl odsunut na druhou kolej.

Nikola se ale i přesto zlepšuje každým dnem, v posledním roce i měsících prodělal značný progres. Everton by měl stavět na něm, nikoliv na starších hráčích."

Allardyce se v nedávném rozhovoru snažil objasnit Vlašićovu situaci. Jeho opomíjení vysvětloval snahou docílit konzistence v týmu, přičemž si uvědomuje, že Vlašićovo sebevědomí tím mohlo utrpět. Je však připraven dát Chorvatovi šanci v příští sezóně. Na druhou stranu chorvatská média již stihla referovat, že Vlašić by mohl v létě změnit působiště.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!