Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

22.07. - Everton pridal do svojho zoznamu prípravných zápasov ďalšieho súpera. Bude ním v sobotu 28. júla Stade Rennais, s výkopom 18:30 na Stade Municipal de Vitré, čo je domovský stánok AS Vitré. Súboj s piatym celkom Ligue 1 minulého ročníka znamená už šiesty zápas letnej prípravy. A ak sa nič nezmení, bude nasledovať aj siedmy, keďže Gor Mahia stále čaká na stanovenie dátumu návštevy Goodison Parku, ako právoplatný víťaz SportPesa Cupu, už druhý raz po sebe.19.07. - Shani Tarashaj odchází na roční hostování do Grasshopperu Curych, odkud ho Everton v zimě 2016 vykoupil za 3 miliony liber. 23letý švýcarský reprezentant ale i vinou opakujících se zdravotních problémů ještě za Toffees neodehrál ani jeden zápas, přičemž smlouvu s týdenním platem 15 tisíc liber má platnou do léta 2020.12.07. - Henry Onyekuru, který nesplňuje podmínky pro vydání pracovního povolení ve Velké Británii, a tak stále nemůže hrát za Everton, stráví nadcházející sezónu na hostování v Galatasarayi. Turecký klub to oznámil na svém oficiálním webu. 21letý útočník má s Evertonem platnou smlouvu do roku 2022, poslední ročník přitom hostoval v Anderlechtu, v jehož dresu vstřelil 10 branek v 28 utkáních, než si v loňském prosinci vážně poranil koleno a sezóně pro něj předčasně skončila.

Zápasy

Přípravné zápasy
14.7. Irdning (v) 22:0
18.7. Bury (v) 1:1
21.7. Lille (n) 0:1 PK
22.7. Porto (n) 0:1
26.7. 20:45 Blackburn (v)
28.8. 18:30 Rennais (n)
4.8. 16:00 Valencia (d)
1. ligové kolo
11.8. 18:30 Wolves (v)

Tabulky

Premier League
Z S B
6. Chelsea 0 0:0 0
7. Crystal P. 0 0:0 0
8. Everton 0 0:0 0
9. Fulham 0 0:0 0
10. H'field 0 0:0 0

Hráčské statistiky

Branky
-


Asistence
-

Kategorie: Novinky

Vlašičův otec si postěžoval na herní vytížení syna

Otec Nikoly Vlašiće, Joško, vyjádřil do chorvatských médií rozhořčení nad tím, že jeho syn od nového roku nedostává šanci v sestavě Evertonu a pouze vysedává na tribuně.


Dvacetiletý ofenzivní záložník v létě během dvojzápasu s Hajdukem Split v předkole Evropské ligy zaujal tehdejšího manažera Evertonu Ronalda Koemana a sportovního ředitele Stevea Walshe.

Zanedlouho poté se oba kluby dohodly na přestupové částce a Vlašić se na konci srpna přestěhoval na Goodison Parku v rámci transferu v hodnotě 8 milionů liber.

Vlašić do svého prvního zahraničního angažmá vstoupil nadějně. I když se Toffees trápili, svými výkony zaujal. Do konce roku odehrál 15 soutěžních zápasů, většina z nich přitom byla pod Ronaldem Koemanen. Na základě vydařeného startu v Evertonu se dokonce mihl v národním týmu Chorvatska v úspěšné baráži o mistrovství světa.

Nový manažer Sam Allardyce ho ale nasadil pouze do třech zápasů a následně ho od začátku roku 2018 opomíjí.

To se pochopitelně nezamlouvá otci Nikoly, bývalému profesionálnímu desetibojaři: "Nejsem oprávněn hodnotit práci nového manažera, řeknu ovšem něco jiného. Everton je klub, který musí stavět na mladých hráčích.

Everton totiž těžko koupí hráče za 100 milionů liber a na světě pravděpodobně ani není hráč s takovouto cenovkou, který by byl ochoten přestoupit do Evertonu, kde se nedočká bojů o trofeje. Z toho důvodu Everton musí stavět na mladých hráčích, jak anglických, tak zahraničních. A potom je tu případ Nikoly, jenž měl skvělý začátek a brzy nato byl odsunut na druhou kolej.

Nikola se ale i přesto zlepšuje každým dnem, v posledním roce i měsících prodělal značný progres. Everton by měl stavět na něm, nikoliv na starších hráčích."

Allardyce se v nedávném rozhovoru snažil objasnit Vlašićovu situaci. Jeho opomíjení vysvětloval snahou docílit konzistence v týmu, přičemž si uvědomuje, že Vlašićovo sebevědomí tím mohlo utrpět. Je však připraven dát Chorvatovi šanci v příští sezóně. Na druhou stranu chorvatská média již stihla referovat, že Vlašić by mohl v létě změnit působiště.

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!