Československá fanouškovská  stránka na Facebooku

Uživatelské menu

Bleskovky

16.06. - Everton postupně zveřejňuje plán letních přípravných zápasů. 18. července se představí na hřišti Bury (letos sestup do League Two) a 26. července na hřišti Blackburnu Rovers (letos postup do Championshipu). Už dříve byl oznámeno domácí přátelské utkání se španělskou Valencií, které se odehraje 4. srpna a poslouží jako generálka na ligu.15.06. - Ryland Morgans, vedoucí výkonnosti, se stal dalším členem realizačního týmu bývalého manažera Sama Allardycea, který s příchodem nového manažera Marca Silva opustil Everton.10.06. - Everton na svých oficiálních stránkách potvrdil, že Joel Robles na konci měsíce, kdy mu vyprší smlouva, opustí klub. Španěla si přivedl na Goodison Park jeho krajan Roberto Martínez v létě 2013, celkem za Toffees odchytal 65 zápasů. Jeho další kroky ho pravděpodobně zavedou do madridského Getafe. Po vypršení smlouvy Everton rovněž opustí tito hráči výběru U23: Sam Byrne, Louis Gray, David Henen a také Jose Baxter (Oldham Athletic), Calum Dyson a Conor Grant (oba Plymouth Argyle), kteří si již našli nová angažmá.

Zápasy

Nadcházející:
Posezónní přestávka

Tabulky

Premier League
Z S B
6. Chelsea 0 0:0 0
7. Crystal P. 0 0:0 0
8. Everton 0 0:0 0
9. Fulham 0 0:0 0
10. H'field 0 0:0 0

Hráčské statistiky

Branky
-


Asistence
-

Kategorie: Novinky

Koeman: Velmi jsem stál o Girouda

Ronald Koeman se po pondělním odvolání poprvé zpětně ohlédl za svým koncem v Evertonu. Z nezdaru viní z části nedotažení přestupu Oliviera Girouda z Arsenalu.


Dnes už bývalý manažer Evertonu se v rozhovoru pro nizozemský fotbalový magazín Voetbal International nechal slyšet: "Olivier Giroud byl v mých plánech. Jen těžce jsem vstřebával, že se nám ho nepodařilo přivést. Řekněte mi, kde jinde jsme mohli najít lepšího útočníka? Bohužel Giroud upřednostnil život v Londýně."

31letý francouzský reprezentant měl být náhradou za kanonýra Romela Lukaka, který po čtyřech letech opustil Goodison Park. "Lukaku byl pro nás strašně důležitý, nikoliv jen kvůli gólům, ale rovněž kvůli svému stylu hry," dal se Koeman do vysvětlování. "Když jsem nám v zápase nedařilo plnit taktické pokyny, mohli jsme na něj nakopávat dlouhé míče. Po jeho odchodu nám podobný typ hráče chyběl. Wayne Rooney a Nikola Vlašić představují jiný typ útočníků, rádi hrají s míčem na noze."

Koemanovi bylo vyčítáno, že přestože Toffees v létě utratili na posilách až 130 milionů liber, výsledky se nedostavily. Nizozemský stratég však nadměrné utrácené odmítá: "Prodali jsme Lukaka za 90 milionů liber. Náš nejdražší nákup, Gylfi Sigurdsson, stál polovinu.

Investovali jsme hodně peněz, ovšem v Anglii se pohybujete v jiných číslech než ve zbytku světa. Hráči jsou zde dražší, tak je prostě nastavený trh."

Na závěr rozhovoru Koeman připomněl těžký los v úvodu sezóny. "Jakmile jsem spatřil rozlosování Premier League, věděl jsem, že nás nečeká lehká práce. V prvních devíti kolech jsme čelili pěti týmům z loňské nejlepší šestky: Chelsea, Tottenhamu, Manchesteru City, Manchesteru United a Arsenalu. Spolu s Evropskou ligou se jednalo o náročný program."

Ve středu večer v utkání Ligové poháru s Chelsea už Everton vedl dočasný manažer David Unsworth, který se i přes počáteční prohru netají ambicemi zůstat na lavičce delší čas. "Co se má stát, to se stane, jsem plně oddán klubu. Denně několikrát mluvím s předsedou Billem Kenwrightem a v pátek se navíc setkám s Farhadem Moshirim. Nebylo mi řečeno, kolik zápasů povedu mužstvo či kolik bodů mám získat."

Komentáře


Pro přidávání komentářů se musíte příhlásit!